A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vjen Një Kohë

Dhe vjen një kohë ashtu papritur
Që shterojnë pyetjet,meken përgjigjet
Lë ca gjurmë udhëve duke ikur
Udhë që s'flasin tek mbyllin shtigjet.

Dhe vjen kjo kohë e pa hiç pendesë
Mbyll një cikël e hap një tjetër
Kohë e turbullt,e mjerë,pa shpresë
Që fsheh mistere në një sënduk të vjetër.

Ah,vjen kjo kohë dhe i hapim krahët
Këmbët hapin disa të tjerë
Dhe gjyshi moçëm mbi bastunin mbahet
T'ja falë të nipit ende pa lerë.

Albi Lushi. 14 Qershor 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019