A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ikja E Përdalë

Ajo e mbylli derën e doli ngadalë
Si jehonë e largët pikëllimi
Ikja dhe vdekja është e përdalë
I përdalë ështe dhe vetë zhgënjimi.

Ndaj dhe s'fola,e lashë të shkonte
Në vorbullën mister të lumturisë
Një tis i mjergullt mjergullonte
Në gotën e dehur prej mërzisë.

Diç më theri në shpirt pastaj
I mprehtë pendimi më këshillonte
Ah bravë e ndryshkur,- Dhe ti ke faj
Faj ka dhe dera që e la të shkonte.

Albi Lushi. 19 Prill 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019