A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ish

Pata shokë ca ish drejtora
Ish të dashura ca më shumë
Ish ministra, ish doktora
Ish kryetarë,sot të pa punë.

Në paç qenë dikush sa ishe
Të heqin kapelen edhe sot
Njëmijë vjet sikur ti kishe
Ish NJERI nuk të thonë dot.

~ Albi Lushi. 17 Mars 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019