A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Ma Shthurën Fjalën

Me fjalën lërmëni të bëj dashuri
Në shtratin e hazdisur të gramatikës
Të flirtoj me foljet nëpër fjali
Dhe në pasthirrmat e paturp të retorikës.

Fjalën ma lini mua ta thur nëpër vargje
Si dashnor i përjetshëm me afsh e shend
Mos ma shthurin kopukët në motele e parqe
A përdhunim në grup ti bëjnë në Parlament!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019