Tema: Poezi Për Shoqerinë

Ma Shthurën Fjalën

Me fjalën lërmëni të bëj dashuri
Në shtratin e hazdisur të gramatikës
Të flirtoj me foljet nëpër fjali
Dhe në pasthirrmat e paturp të retorikës.

Fjalën ma lini mua ta thur nëpër vargje
Si dashnor i përjetshëm me afsh e shend
Mos ma shthurin kopukët në motele e parqe
A përdhunim në grup ti bëjnë në Parlament!

- poezi nga Albi Lushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5