A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Në Pritje

U lodha në pritjen e gjatë
Shurdhoi dhe fjala tek priste
Dhe gjumi s'më zinte me natë
Veç pritja me gjumin gërhiste.

Harrova ta zgjoja të shkretën
Në vargun e ëndrrave si lumë
Dremitem me pritjen dhe fjetëm
U zgjua e më gjeti në gjumë.

~ 1 Gusht 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019