A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Puthe Një Grua

Puthe një grua, puthe fort
Aq sa buzët ti plasin e frymë të mos marri
Shtrëngoje pas vetes si më i madhi short
Ti zgurdullojnë sytë dhe jeta ti ndali
Ah,puthe atë grua,puthe fort!

Puthe një grua në buzët e mishtë
Siç shtrydh dy dredhëza plot lëng e aromë
Të struket në ty si një kotele e brishtë
Kafshoje lehtë në lëkurën e njomë
Ah,puthe atë grua në buzët e mishtë.
Dhe ajo kurrë s'do të ikë...

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019