A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gjera Të Lumtura

Rrëmoj në kujtimet e mia me pluhur e ndryshk
Të gjej ato pak gjëra që më bënë të lumtur
M'u shfaq ajo vajzë,e shpirti m'u vyshk
Diku nëpër qoshe,e humbur e përhumbur.

Ndaj qesha siç qeshja atëherë me të
Dhe padashje më shkau një pikëz loti
Mendova,por mendja sikur foli me zë
Të isha i lumtur si dikur,qëmoti!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019