A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Thuam Emrin Poezi

Thuama emrin që ti thirresh
Si krahasim,si metaforë
Buron nga shpirti,harbuar hiresh
Me vargun nudo ndjell dashnorë.

Thuama emrin që zgjon poetë
Flirtoni kobshëm në netët pis
Çalltis në aortë një varg shigjetë
Shkallmon mes poresh e turpin gris.

Pa thuama emrin e pagëzimit
Ti që qan,që qesh,që vret
Ti mëkatare,peng i pendimit
Mallkimi yt m'bëri poet!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019