A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shpesh Na Ndodh

Me ty mërzitem tepër dhe veten e mundoj
Dhe ngjarjet përsëriten tani dhe më shpesh
Unë si kalë i tërbuar që me patkonj turfulloj
Ti si kotele var turinjtë mbi tasin me përshesh.

Pastaj pajtohemi si kurrë të mos jemi grindur
Dhe puthje dërgojmë në buzë e në qafë
Ti si një kotele dhe unë maçok i bindur
Farën e jetës përhapim mbi çarçafë...

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019