A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shën Dritëronte

Ike Dritëro,ike.
Ju ngjite malit të Perëndive
Dhe u Shenjtërove
Dhe u Dritërove.

Ku ndahet e mira dhe e keqja
Kur rinis dhe fiket jeta...
U përjetësove
U Dritërove.

Në gjyqin e shpirtit vetëm qeshte
Lexonte vargje pastaj heshtte
Me të u përballove
Me të u Dritërove.

E ç'dënim të marrë poeti!?
E ç'dënim ti japë Shën Pjetri?
Me të këndonte
dhe Dritëronte.

Kush ishte njëri,e cili tjetri?
Kush ish Shën Pjetri e kush poeti?
Ai vargëzonte.
Shën Dritëronte.

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019