A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tymnaje Virtuale

Nje tym virtual gjithkund pamjen fsheh
dhe ne pjate na servirin genjeshtra qe ndotin,
ta zeme sheh nje qen qe nga uria leh,
se gjasme na dashka te zotin.

Sheh "filozofe" e "poete" tejngop me plagjiature
qe nje cast per flokesh keqas u zune,
na shesin nje lume qe demek kalokerka nje ure
i shohin te gjthe,i shoh edhe une.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019