Tymnaje Virtuale

Nje tym virtual gjithkund pamjen fsheh
dhe ne pjate na servirin genjeshtra qe ndotin,
ta zeme sheh nje qen qe nga uria leh,
se gjasme na dashka te zotin.

Sheh "filozofe" e "poete" tejngop me plagjiature
qe nje cast per flokesh keqas u zune,
na shesin nje lume qe demek kalokerka nje ure
i shohin te gjthe,i shoh edhe une.

- poezi nga Albi Lushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1