A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Helm Mendimesh

Ca ëndrra të zeza pikonin prej natës
Ulërima shtrigane jehuar ndër breza
Prej helmit nga sytë e vrerur të plakës
Helmonin ca ëndrra të zeza.

Më helmoi kjo natë dhe ditën që erdhi
Helmuar m'u prishën mendimet
Mendimet katran që koha i zverdhi
Në hambarin ku prehen dorëshkrimet!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019