Albi Lushi Poezi
Albi Lushi

Helm Mendimesh

Ca ëndrra të zeza pikonin prej natës
Ulërima shtrigane jehuar ndër breza
Prej helmit nga sytë e vrerur të plakës
Helmonin ca ëndrra të zeza.

Më helmoi kjo natë dhe ditën që erdhi
Helmuar m'u prishën mendimet
Mendimet katran që koha i zverdhi
Në hambarin ku prehen dorëshkrimet!

- Poezi nga Albi Lushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0