A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Blasfemi

I mpire tromaks trurin ne rruge si hutim
vaposur nga vapa,me stres dhe me droge
dhe befas ndjej se duhet te mbaj nje fjalim,
ne kishe,xhami a sinagoge.

Te flas si prift,imam, a ndoshta si Profet
ti shembja besimet e kalbura cdo kleriku
te degjonin tempujt si flet nje poet,
dhe trurin tja thanin si pale fiku.

Albi Lushi 11 Gusht 2017

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019