Albi Lushi Poezi
Albi Lushi

Blasfemi

I mpire tromaks trurin ne rruge si hutim
vaposur nga vapa,me stres dhe me droge
dhe befas ndjej se duhet te mbaj nje fjalim,
ne kishe,xhami a sinagoge.

Te flas si prift,imam, a ndoshta si Profet
ti shembja besimet e kalbura cdo kleriku
te degjonin tempujt si flet nje poet,
dhe trurin tja thanin si pale fiku.

Albi Lushi 11 Gusht 2017

- Poezi nga Albi Lushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0