A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Me Ato...

Të erdha si gjithmonë,marrosur pas teje
Në trupin që ngrihet mbi këmbët e gjata,
U shtrimë mbi kuverdë me puthje,përkëdhelje
Të na përgjonte ne dhe të rënkonte nata.

Se di pse një çast më ktheve kurrizin,
Sikur të mos isha,në cep të shtratit mbeta,
Brenda ngrihej llava ku hormonet përngjizin,
Vullkanin ku zien e përtërihet jeta!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019