A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne Dasmen E Te Perndriturve

Padashur u futa ne vallen e "vallemedhenjve"
valvisja shamine mes dritave dhe ritmit,
pashe valle arabe ne kembe te hebrenjve,
aksione dhe bursa qe hipnin dhe zbritnin.

Kinezet kercyen "Kalinken" dhe ruset perqeshen
amerikanet shijonin nje kenge me lahute
kur "dhendri" me "nusen" unazat i zhveshen,
Papa betohej lart mbi "Kushtetute".

Dhe bekoi nje dasem qe ishte pa dasmore,
vec krushq te lodhur nga kenget e vallet,
"Ndaj ikni te gjithe,te kapur perdore"
Shpetojeni boten nga hallet!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019