A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kur Nuk Lexoj

Kur nuk lexoj me duket sikur s’marr fryme
As oksigjenin nder pyje kur ajrin perthith
Eshte sikur neper tela te mos percohej rryme
Ndaj koken e fsheh si urith.

Pastaj me roberon nje agoni mendimesh,
fantazia dhe ndergjegja me duket sikur vdes
“Te vdekurve s’i duhen copeza poemash e shkrimesh”
Ndaj librat lermeni ti shes.

Te mi blejne ne treg injorante e politikane,
qe vec intrigave asgje nuk bluajne ne koke
atyre qe poetet i mallkuan dhe i vrane,
i varen,i dogjen dhe hirin ja fshehen nen toke.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019