A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dhimbje Në Kohët E Foljeve

Dhimbja e dashurisë në kohën e shkuar
Hap plagët e largëta mbetur në harresë
I lutem ikonave në të kryerën e tejshkuar
Dhe mallin përhumb në të kryerën e thjeshtë.

Nuk di se përse dhimbja m'i turbullon kohët
E tashmja dhe e ardhmja si një pasqyrë e thyer
Foljet më ndërlidhen me dashurinë që s'njohët
Ndaj vuaj në çdo kohë,kryer e pakryer!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019