A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ejonè

Ja lypa vargun si te vetmen muzè
Me zjarr poeti qe ndez gjithmonè
E bera kenge,e vura ne buzè
Nga buze e saj mu bè Ejonè.

Ja lypa vargun se fort e desha
Gjumi sme zinte gjer natèn vonè
Me sytè e saj sa here buzèqesha
Ah,qesha fort me ty Ejonè.

Ja lypa vargun qe ngazèllen shpirtin
Ne hone ndjenjash percjell jehonè
Prej syve te tu kam shpikur flirtin
E dhashe dhe vargun per ty Ejonè.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019