A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shoh Te Ardhmen

E kam pare te ardhmen e te gjitheve
Ne syte dhe mendjet e tyre
Te elefanteve,majmuneve dhe minjve
Ne skalonin dhe gjenezen "profetike".
Te futur ne kellefet e skllaverise,
Te zhytur ne epshet e perbindshme te incestit,
Tulatur me hipokrizi,servilizem,perulje,
Percmim,nenshterim,roberim,skllaverim.

E kam pare te ardhmen e secilit prej jush,
Dhe ligesi me te lige nuk kam pare.
Ne burgun e lirive te shfrenuara,
Shoh vrasjet dhe vetvrasjet .
Kafazin e praruar te lirise se kombeve
E shoh te rrenuar,bashke me familjen,rracen dhe fene.
E shohe te ardhmen tone,
Te marre peng!

Shoh piramida te vogla qe bejne nje te madhe
Dhe faraonin pa vese,krijuar nga vesi.
Shoh kujen e nenave qe qajne femijet,
ende te palindur.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019