A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pushtuesit

Ai,pishtari me flakën ndezur
Që porta afshi shkallmon e s'bëzanë
Tek sy,çikllop,kurvar i regjur
Me çels"kopil" pushton kalanë.

Lëngon kalaja,zënë myk prej kohës
Rrëzohen muret si xhind që del
Pushtuesve si ky u është mirënjohës
Sa herë që vjen vetë portën çel

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019