A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sikur Tëtinë Me Llullë

Prej detit e qullur,e lagur,e brishtë
Me sy që ligin diellin kafshon buzën vrastare
Duart hedh mbi kokë e shkund flokët e hirtë
Mes vapës që djeg kobshëm,tymos një cigare.

Ti thith nikotinën si unë jodin e detit
Se me thënë të drejtën,duhan s'kam pirë kurrë
Ah,ç'bukuri e virgjër!I vjen përmend poetit
Që plaket para kohe,sikur tëtinë me llullë.

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019