A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

I Varfer

I varfër kush nis të fitojë këtë luftë
Lind me mëkatin e trashëguar të një bote tjetër
Bart peshën mbi supe si trastat një mushkë
Një mushkë e lodhur,e vjetër.

I varfër,kokëulur ndaj botës i bindur
Do gjunjesh,i rënë domosdo
I verbër e ruan krenarinë e lindur
I varfër,jo!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019