A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Basti I Lumturisë

Perëndeshë e viteve të mia,avitu pranë meje
Zjarrin afromë të ndez duhan në llullë
T'më puthësh në jetë kurrë s'ke dashur leje
Ndaj më puth sërisht dhe leje mos merr kurrë.

Do doja që gjumi të na zinte në çast
Të dremisim tuhafur në kolltukun e vjetër
Kjo është lumturia,për të do vija bast
Dhe bastin do fitoja në zgjim të botës tjetër.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019