A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

E Dashur Vjeshtë

E dashur Vjeshtë e frymëzimit tim
Me shiun si puthje në buzët e tokës
Të florinjtat gjethe lëshon në përqafim
Dhe retë si avionë,përndjekin botën.

Dita i qesh mëngjesit me diellin e pafjalë
Mbrëmja nxin e qan si foshnje me dënesë
Deti i shastisur ngreh gjigandet valë
Portat ndalin muzën që s'ka durim të presë.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019