A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ai Që S'je

Gënjeva kur thashë që s'jam i dashuruar
Dhe në sytë e tu pashë të dilnin lotë
Më dhembi kjo gënjeshtër si vullkan i shuar
Sikur më ra mbi krye e përmbys kjo botë.

Ndonjëherë të ndodh të jesh ai që s'je
Nga e kuqe flakë kthen e bëhesh blu
E vërteta dhemb dhe kur të drejtë ke
Gënjeshtra gjithashtu!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019