A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Halloween

Më jepni një maskë për sonte në mbrëmje,
Më lodhi fytyra ime rraskapitur nga vitet
Ta qëndis me spango e ta shthur me endje,
Siç bëjnë çdo ditë hipokritët.

Ah,mi jepni kokat që ti vesh me çallme,
Dua ca koka deputetësh e kryetarësh,
Hoxhës ti vë maskën që të këndojë psallme
Prifti të thërrasë në majë të minares.

Të qeshim e të qajmë prej qejfit a prej hallit,
Na duhen ca koka gjyqtarësh e prokurorësh
Ca maska Partizanësh për njerëzit e Ballit,
E për spiunët ca koka dëshmorësh.

Plot me dy fytyra,edhe me tre paska,
Çjerrë edhe të djegur,zhytur në mënxyrë
Kushdo që jetoi plot një jetë me maska,
Ka vdekur i pafytyrë!

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019