A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Përmes Syve

Të pashë nga larg,erdha shpejt,
të hapa sytë,ti m'i përpive
Si retë në muzg që puthin qiejt,
ne dashuri bëmë përmes syve.

Ohh,sytë tanë ta dish se ç'hoqën,
Si katallan e ndezën flakën,
Në shtrat shkëndijash u përpoqën
dhe si me lot në fund u lagën.


3 nëntor 2017

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019