A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Heronj Të Heshtur

Ne asnjëherë s'e dimë kur vdesim
Dhe as kur s'jemi s'e kuptojmë,
Plakjen ndër kujtime tresim,
Dhe ca udhë që s'përfundojnë...

Ndoshta lemë prej baltës gjurmë,
Ndoshta gurë a monument,
Dhe na shkrijnë në bronz të murrmë,
Fjalë bojisur me argjend.

Ne asnjëherë s'e dimë sa rrojmë,
Se kuptojmë kur kemi vdekur,
Veç e dimë që udhëtojmë...
Drejt varrit si heronj të heshtur.

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019