A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vendos Te Iki

Udhëkryqet e jetës tej ritmin e mbyllin
Ndizen semaforët,zhurmat dhe boritë
S'lejova që fjalën dhe shpirtin t'ma ndrydhin
S'lejova t'më shtypin e shtrydhin liritë!

Vendosa që trupin ta përhumb mes dherave
Krimbat,milingonat të kenë një vakt të mirë
Të shkundem e të thahem mes vapës e erave
Në poldronin ku vdekja më bën sërish të lirë.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019