A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pendim

Sa përulur ju gjunja vdekjes
I kërkova t'më marrë së shpejti,
Të rëndë gjyqin ja bëra vetes,
Tehu turpit trupin theri.

Se unë u qava dhe botën shava,
Shpirtin vrava jo më pak,
Mallkimin nguta dhe shumë u luta,
Ju luta vdekjes t'më marri lart.

Ajo u tkurr dhe lotët mbajti
Skërmiti dhëmbët e hapin zgjati,
Pastaj në fron ju ul së keqes
Dhe duart lau si Pons Pilati.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019