A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Në Vargjet Që Shkrova

Nëse unë do të botoj një libër me vjersha
Ju të dashurat e mia mi lexoni,
Unë për ju jam shkrirë në mijra rrjeshta,
E mes mijra ndjenjash qani e këndoni.

Prandaj,sa herë që librat e mi të keni në duar,
Fshini pluhurin me mëngët e trasha të xhaketës
Dhe thoni:"Për ne shkroi sa rrojë ky i uruar"
E vargjet skaliti në shkëmbijtë e gurta të jetës.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019