A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Si Për Çudi

Një gotë verë si për çudi
më vjen ta pi dhe kur s'më pihet
Më ndodh shpesh dhe nuk e di,
Dehur shpirti më përtërihet.

Ah,t'më shihnit si i vardisem
të ngratës gotë me verë shumë,
E sjell vërdallë e vërdallisem
bashkë me verën edhe unë.

Pastaj ne,prej mallit tretur
Shkelim vjeshtën që era shkund
Unë gotën tënde kthej i etur,
Ti mendjen time pi me fund.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019