A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unë Jam Libër

I falem vargut dhe shkronjës tënde,
si mëkatarët në tempullin e shenjtë,
Gërvisht trurin dhe sjell në mendje,
të jem I madh ndër të mëdhenjtë.

Shëtis mbi gërma çdo skaj të botës,
Si me magji më kthen sërish,
Lundroj mbi dete,i falem tokës
e lodhje trupi të mos kish.

Po,unë jam libër i dashur mik,
Ma ngjeth trupin e ëmbla penë
Dua të ndris, të qaj,të ik',
mes engjëjsh që në rafte flenë.

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019