A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Grindje

Me ty mërzitem shpesh dhe veten e mundoj,
ngjarjet përsëriten tani dhe më shpesh
Unë si kalë i tërbuar që me patkonj turfulloj,
Ti si kotele var' turinjtë mbi tasin me përshesh.

Pastaj pajtohemi si kurrë të mos jemi grindur,
puthje shpërndajmë në buzë e në qafë
Ti si një kotele dhe unë maçok i bindur,
Farën e jetës përhapim mbi çarçafë...

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019