Grindje

Me ty mërzitem shpesh dhe veten e mundoj,
ngjarjet përsëriten tani dhe më shpesh
Unë si kalë i tërbuar që me patkonj turfulloj,
Ti si kotele var' turinjtë mbi tasin me përshesh.

Pastaj pajtohemi si kurrë të mos jemi grindur,
puthje shpërndajmë në buzë e në qafë
Ti si një kotele dhe unë maçok i bindur,
Farën e jetës përhapim mbi çarçafë...

- poezi nga Albi Lushi


- Poezia u dërgua nga Albi Lushi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2