A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mendësi

U mësova me monotoninë e ditëve,
agimet që gdhihen dhe netët që ngrysin,
Kështu ishte shkruar t'ua hidhja viteve,
dhe përgjigjet më duken sikur pyesin!

Kështu shpeshherë mësohemi me të keqen,
s'diktojmë që ajo pushton orët dhe jetën
Kur një çast mendojmë se punët po ndreqen,
na duket se vrasim vetveten!

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019