A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Dashuromë

Të pashë,më pe,kur yjet binin,
Dhe sot si dje gjer natën vonë
Ne zgjuar rrinim kur engjëjt flinin
Dashuromë e Huaj,dashuromë!

Sërish të pashë dhe ditën tjetër,
Kur dielli zbehej mbi buzë të njomë.
Ti poezi dhe unë një letër...
bjer mbi mua,dashuromë!

Dikur dikush, diku më tha:
" Pa dashuri je thjesht' kufomë"
Unë në jetë gjeta gjithçka...
kjo je ti, veç dashuromë!

T'u dhash' m'u dhe,kur hëna plakej
mbi ne si re,fshehur në dhomë.
Një shenjë e shenjtë drejt meje zgjatej,
prej dashurisë, ndaj dashuromë!

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019