A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unë, Ti Dhe Dashuria

Eja të gjejmë një shtëpi të braktisur,
Dashuria, ti dhe unë
Të lagemi nga shiu në qelqet e krisur
Dhe zërat e ligë të godasin me zhurmë.

Ti rrije krenare mes saj edhe meje
Unë,dashuria dhe ti
Të tretesh mes trupave e të kulloje në deje...
Dhe ftohtë s'do kishim, kurrësesi.

Kjo shtëpi e vjetër sa mirë që u gjend
Paçka se kish ' veç muret dhe xhamat
E mbushëm me zjarrin e syve plot shend,
Mobilje na u bënë "oh"-et dhe ofshamat.

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019