A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Diku Aty

Tek ty lashë çdo gjë që pata
humba thellë në ata dy sy.
Aty diku më hodhi nata,
dhe ëndrrat thurëm diku aty.

Nuk mbaj mend ç’qe ajo stinë,
kur dashuronim ne të dy!
Aty diku me brishtësinë...
dhe zjarrin ndezëm diku aty.

Pse o Zot vuajtëm kaq shumë?
Fat a dreq ish për ne ky?!
Aty diku u fsheha unë,
dhe ti me gjete diku aty.

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019