A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dorëzim Pa Kushte

Kot luftova që ta doja,
atë atje që mbaj këtu.
Nisa kot zjarrin ta zgjoja,
kot dhe ndjenjat,kuturru.

Me të çdo betejë e humba,
humba luftën gjithashtu.
Në skuta epshi shpesh u munda
dhe armët hodha,atje diku.

Unë,dështak prej marrëzisë!
Unë që mbolla flakë nën prush!
Përballë xhelatit të dashurisë,
u dorëzova pa asnjë kusht!

- poem written by Albi Lushi


- Submitted by Albi Lushi -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019