Albi Lushi Poezi
Albi Lushi

Të Vije Ti

Perdet në dritare mbetën hapur
Përplaseshin nëpër xhama pritje dhe stuhi
Akrepat në orën e madhe ishin ndalur,
Unë me sytë e shuar prisja të vije ti.

Muzgu si xhandar i rëndë,ja tek erdhi!
Retë obezë derdhnin vrerë e shi,
Dielli si zjarr ferri, tej majat i zverdhi,
Veç unë me sytë e tretur,prisja të vije ti.

Vetmia në mua kurrë nuk rrinte vetëm
Pritja thurte ëndrra,shthurte vazhdimësi!
Edhe unë me vargjet si të huaj mbetëm,
Poezia s’flinte,priste t’vije ti.

- Poezi nga Albi Lushi


- U dërgua nga Albi Lushi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0