A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Albi - Pa Ty

Teksti i këngës:

Sa shum kam pritur sa shum kam qar
sa dit kalova ne zemer i vrar

kam shum deshir te shoh ty prap
tjetoj me ty sikur me par

- jaam i vdekur si deti pa val
jam i heshtur si nat ne mal

jjam ftohur njet si bora njanar
se shpirti nuk duron pa ty tjeton

kam zemer dhe un smund te duroj shum
dot vie dita kur me sjetoj
dot me kerkosh ti vazhdo te jetosh

do te vuash per mua si un qe vuajta pa ty
pah ty shpirt pa ty

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019