Albina Thaqi
Albina Thaqi
Albina Thaqi
  • Emri i vërtetë:
  • Albina Kelmendi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Albina Thaqi është këngëtare e njohur. Më datë 23 Prill 2022, Albina Kelmendi-Thaqi publikon videoklipin "Mora Rrugën Për Kosovë". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e shkroi Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 8 Shtator 2023, Albina Thaqi publikon videoklipin "Lujte Me Dashni". Muzika e këngës u punua nga Bini Diez, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Diez.

Më datë 21 Tetor 2023, Albina Thaqi publikon videoklipin "Më Bën Të Vuaj".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0