Tema: Poezi Për 17 Shkurtin


17 Shkurti

Dridhet toka Ushton qielli,
Ne kosov pavarsia erdhi,
17 shkurti dit kombëtare
I gëzoi zemrat shqipëtare,

Gjith te lumtur festojn,
Deshmoret i nderojn.
Mbar bota sot e di
Ne kosov ku ka robëri.

Te lumtur këndojm
Pavarsin e urojm,
Dhe te gjith festojm
Per pavarsin kendojm.

- Poezi nga Albion Murtezi


- U dërgua nga Albion Murtezi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Albion Murtezi


Komente 4