A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Trimat E Atdheut

Qe 500 Vjet Kush Ke Ma i Zoti
Skenderbeu Gjergj Kastrioti.

Por Ne Kosov Kush Ke Ma I Pari
Trim I Madh Adem Jashari

Ne Jezerc Na u Be Nami
Luftoj Vellezerit Sylejmani

Ne Koshare Agim Ramadani
Shkeli Gurin Ma i Pari

Ne Verban Kemail Azizi
Ra Deshmor Aty Kemrizi

Smira TRIME Nuk Harrohet
Miraliu Nuk Dorzohet

Prej Vitis Bafti Hagjiu
Si luan luftes i Priu

Ne Preshev Njazi Azemi
Therret Kosov Lum Qe te kemi

Pra keta Trima Si Rrufe ran deshmor per atdhe.

- poezi nga Albiona


- Poezia u dërgua nga Albiona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  45


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019