Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alboys - Realitet Apo Iluzion Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Tmerri qe po shoh mjafton per gjithcka
Erresira dhe ankthi rikthehen serisht

Terrori qe mbizoteroi po shuhet dalengadale
Nuk e di nese kam vdekur apo jam ngjallur prape…

Nata serisht po bie ne kete qytet
Erresira fillon te mbuloje cdo gje
Qendroj i vetmuar duke te pritur ty
Dritat fiken ngadale ne horizont

Kerkoj te mbrohem nga frika qe vjen
Kerkoj te fshihem nga ndjenjat e mia
Nuk arrij te gjej pak qetesi

Nje oshetime e frikshme theu qetesine
Gjuhe flake ndricuan horizontin e larget

Mundohem te shoh, o vdekje
Nuk te shquaj ne gjithe k’te mizerje
Shpresoj te takohemi dhe gjithcka te mbaroje

Ja ku jemi te dy te vetem ,perseri une dhe ti
Ndjej duart e tua te ftohta mbi trupin tim

Pse duhet te ishte kjo rrugezgjidhja
Pse duhet te isha une i perzgjedhuri
Nuk e di si do jete me pas

Tmerri qe po shoh mjafton per gjithcka
Erresira dhe ankthi rikthehen serisht
Terrori qe mbizoteroi po shuhet dalengadale
Nuk e di nese kam vdekur apo jam ngjallur prape…
Alboys
Publikimi: 01/05/2002


Alboys - Realitet Apo Iluzion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Realitet Apo Iluzion".
3. Video është e këngës "Realitet Apo Iluzion", por nuk këndohet nga Alboys.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alboys:


Komente 0