A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • A
  • Aldea
  • Kopshti I Jashtezakonshem

Tema: Poezi Për Natyrën

Kopshti I Jashtezakonshem

Në fshat kemi nje kopsht,
Si ai ska askund.
Pemet rrenjet I Kane lart
Dhe gjethet ne fund...

Neper peme s'rriten kokrra,
Po majmune rriten.
Me bisht varen neper dege
Edhe koloviten.

Në nje peme pak me tutje
Nuk ka kokrra fare.
Atje varen lakuriqet
Porsi kokrra arre...

Poshte pemeve po presin
Gojehapur dhelprat...
Ato presin kot se koti
Dhe lodhen te shkretat.

Se nuk bien lakuriqet,
Majmunet gjithe lesh.
Dhelprat qajne Nate e dite,
Ndersa kopshti qesh.

- poem written by Aldea


- Submitted by Aldea -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019