A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Dantella E Akullit

Neper Nate si perralla,
fryma e ftohte e dimrit
u ndal mbi pemet me te larta
dhe shtriu pergjate degeve
dantellat e saj te gjera

- poem written by Aldea


- Submitted by Aldea -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019