A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Ylberi

Ylberi ka ngjyra
numeroi jane shtate,
zbukurohet natyra
kur del mbi shpat.

Eshte i bukur ylberi
duket fantazi,
here dua te prek
here ta çoj ne shtepi.

As njere e as tjetra
ide nuk shkon,
qe ne koherat e vjetra
ylberi keshtu rron.

Nuk eshte magji
rrezja neper shi kalon,
ky proçes mbaje mend ti
ylberin e krijon.

- poezi nga Aldea


- Poezia u dërgua nga Aldea -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019