Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aldo Prendushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
BIOGRAFIA: Aldo Prendushi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ndjek shkollën e muzikës në qytetin e tij dhe studion për trombon. Zgjodhi këtë instrument për të punuar rregullisht me frymën dhe veshin muzikor. Lidhjen më të fortë e ka krijuar me babanë dhe do që ai ta shoqërojë kudo. Aldo ka shumë besim në vetvete dhe është tip ekspresiv. Këndimi për të është pasioni më i madh që nga fëmijëria. Në vitin 2017, Aldo Prendushi merr pjesë në The Voice of Albania 6 dhe kjo nuk ishte hera e parë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gust Gjeci

Ardit Koduni

Alesio Zaloshnja

Toli

Adolf Lleshaj

Rod

GeryC

EDUARD

Andi Qereti

Isak

Tags: Aldo Prendushi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet