Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera

Erdhi Pranvera në vëndin tonë
kjo stinë e bukur me plot aromë
çelin lulet e pemët...si perherë
n'ketë stinë të bukur në Pranverë.

E gjithë natyra shkelqen,ngjyra-ngjyra
secila nga lulet...
më është më e mira
këndojnë bilbilat me zë,
gjithnjë pa pushim
gu, gu, gu,bejnë shpëndet
në vëndin tim.

Lulët e Pranveres,natyrën e lulëzojnë
me bukurin e saj të ëmbel,
qiellin e pushtojnë
heret në mëngjes,
trokiti dhe u hap dera
gëzohuni...gëzohuni...
se na erdhi Pranvera.

- poezi nga Aleks


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13


Më shumë nga Aleks


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet